Slider 01 Slider 02 Slider 03 Slider 04 Slider 05

Ako schudnúť zdravo a bez všade spomínaného JOJO efektu?

Diéta Protissimo® je jedinou diétou, ktorá je schválená Úradom verejného zdravotníctva SR. Prebieha pod lekárskym dohľadom.

Ako funguje bežná diéta

Bežné diéty sú rôznymi spôsobmi, avšak v drvivej väčšine založené na strádaní organizmu. Telo po istý čas nedostáva potrebnú energiu z bežnej stravy, či už ide o bielkoviny, proteíny alebo minerály. Organizmus sa začne automaticky správať ako v núdzovom režime a postupne si vyrovnáva energetický dlh čerpaním energie hlavne zo svalovej hmoty a len málo z tuku. Keď odchádza svalová hmota, odchádza energia, prichádza únava, hlad a nervozita. Po ukončení diéty a prechode na normálnu stravu sa telo s touto zmenou stresovo vyrovnáva tak, že začne ukladať energiu vo forme tukov. Rozvíja sa tzv. syndróm metabolickej rezistencie-metabolickej lenivosti, so všetkými negatívnymi dôsledkami na zdravie. Človek sa tak ocitá pred vstupom do sveta cukrovky, dny, chronických a kardiovaskulárnych ochorení. Organizmus si dobre pamätá obdobie strádania a podvedome sa na neho opäť pripravuje hromadením energetických zásob. Výsledkom je jojo efekt, teda opätovný návrat nežiadúcej váhy.

Ako funguje Protissimo®

Protissimo® je hyperproteínová uzdravujúca diéta, pri ktorej sa rozpúšťa najmä viscerálny (vnútrobrušný, vnútroorgánový) tuk. Viscerálny tuk je príčinou mnohých zdravotných problémov (rakovina, vysoký krvný tlak, cukrovka, cholesterol, mozgová príhoda, embólia, stukovatenie pečene, pankreasu, obličiek, srdca, atď.). Pri diéte Protissimo® sa prísunom dostatočného množstva kvalitných bielkovín za súčasnej redukcie cukrov a tukov navodí špeciálny metabolický stav, tzv. ketóza, pri ktorej je svalstvo 100% chránené vysokohodnotnými proteínmi a organizmus je prinútený spaľovať viscerálny (vnútrobrušný) tuk, aby získal energiu. S rýchlym úbytkom tohto nebezpečného tuku sa regeneruje aj zdravotný stav a upravujú sa mnohé parametre (normalizuje sa krvný cukor, krvný tlak, znižuje sa cholesterol, normalizujú sa pečeňové testy). Človek sa cíti výborne, netrpí depresiami, je plný energie a okrem úpravy hmotnosti začne vnímať aj celkové zlepšenia kvality svojho života. Diéta PROTISSIMO® vám nespôsobuje pocit hladu, práve napak - udržuje metabolizmus v neustálom chode, takže prechod na normálnu stravu nespôsobuje žiadne problémy. Telo nekoná v strese a tak nemá dôvod ukladať tuky.

Strava PROTISSIMO®

Špeciálna strava Protissimo® sa pripravuje vo Francúzsku a Kanade v laboratóriach Bariatrix-svetový leader na poli proteínových diét a patrí k špičke na svetovom trhu. Garantuje sa originalita, kvalita, bezpečnosť, neškodnosť. Obsahuje vysoko hodnotné bielkoviny rastlinného aj živočíšného pôvodu, ktoré rýchlo zasýtia a dodajú energiu. Ponuka je pestrá, od slaných jedál po sladké. Na rozdiel od iných špeciálnych dietologických stráv táto chutí výborne. K dispozícii sú aj špeciálne sladké tyčinky pre tých ktorí chcú maškrtiť. Jedlá Protissimo® si pripravíte veľmi rýchlo, príprava málokedy prekročí päť minút. Na tekuté jedlá potrebujete len šejkr alebo mikrovlnku, na prípravu tuhých jedál vám stačí panvica.

Dĺžka trvania diéty

Diéta Protissimo® je vhodná pre tých, čo chcú schudnúť viac (40 - 50kg), ale aj pre tých, čo chcú schudnúť len zopár kilogramov. Pre tých prvých trvá program dlhšie, druhým postačí aj jeden mesiac.

V prvej - najúčinnejšej - fáze sa presne podľa meraní na prístroji IN BODY zistia všetky potrebné hodnoty, podľa ktorých sa stanoví diétny program zdravého a efektívneho chudnutia. Nutričný špecialista vysvetlí, koľko jedál Protissimo® je denne potrebné užívať (minimálne štyri, maximálne šesť jedál denne), čo všetko je možné popri jedlách Protissimo® jesť v prípade hladu a určí termín ďalšej kontroly. Tá sa väčšinou uskutočňuje o dva týždne. Pri kontrole sa na prístroji IN BODY opäť premerajú všetky parametre, zhodnotí sa množstvo a kvalita spáleného tuku (t.j. či sa redukuje vnútrobrušný tuk), kvalita svalovej hmoty, minerály a ďalšie údaje. Nasleduje ďalšia dvojtýždňová kúra, ktorou sa prvá fáza môže ukončiť, pokiaľ je zákazník spokojný s dosiahnutým výsledkom (po prvom mesiaci ubúda v priemere 6 až 12 kg váhy).

V druhej - prechodnej - fáze dochádza k postupnému návratu pravých jedál do jedálneho lístka. V tejto fáze sa konzumujú tri jedlá Protissimo® denne plus jedno pravé jedlo s vysokým obsahom bielkovín. Povolené druhy jedál sa dozviete priamo v centre chudnutia PROTISSIMO® V druhej fáze ubúda v priemere 4 až 6 kilogramov váhy za mesiac.

V tretej - stabilizačnej - fáze klesá počet jedál Protissimo® na dva až tri jedlá denne, pričom do stravy sa môžu zaradiť aj doteraz zakázané pravé jedlá s obsahom sacharidov. V tretej fáze ubúda v priemere 2 až 4 kilogramy váhy za mesiac.

Štvrtá - dlhodobá - fáza je vlastne už len nenáročným procesom udržiavania dosiahnutých výsledkov. Klientovi stačí jedno jedlo Protissimo® denne. V závislosti od cieľa, ktorý ste stanovili a od pokrokov, ktoré v priebehu programu dosiahnete, je možné diétu držať aj jeden rok, prípadne ju skrátiť na jeden mesiac a ukončiť už po prvej fáze. Počas všetkých štyroch fáz prebiehajú pravidelné kontroly, počas ktorých si klient prostredníctvom prístroja IN BODY môže sám overiť, akým tempom diéta - a teda aj jeho zdravotný stav - napreduje. Okrem samotných meraní je dôležité aj poradenstvo nutričného špecialistu, ktorý diétu v celom jej priebehu usmerňuje k optimálnym výsledkom.

Copyright © 2014 MedicaDiet.sk